Gürkan Özsoy

Tamamen Kişisel


Alt Üst Soy Bilgisi Sorgulama


Alt Üst Soy Bilgisi Sorgulama

Bilindiği üzere e-devlet uygulaması üzerinden, ailemizin belli bir tarihe kadar olan aile üyelerinin verilene ulaşabiliyoruz. Uygulama ilk çıktığı zaman epey ilgi görmüştü. Öyle ki e-devlet sitesi üzerinden bu uygulamaya geçici olarak son verilmişti. Uygulama şu an kullanılabiliyor. Bugün itibariyle, son 24 saatte sistem üzerinden tam 5 milyonu aşkın belge üretilmiş. Ben de kendi aile bilgimi sorguladım. Tamamen “yerli ve milli” olduğumu gördüm.

Bu uygulamayı nasıl kullanacağımız sorusunun cevabına gelince. Uygulamaya girmek için önce e-devlet üzerinde oturum açın. Eğer henüz e-devlet şifreniz yoksa, bir PTT şubesine gidip şifre edinebilirsiniz. Site üzerinde oturum açtıktan sonra buraya tıklayın. Karşınıza yukarıda gördüğünüz mesaj ekranı gelecek. Bu andan sonra artık bekleyeceksiniz. Bilgiler hazır olduğunda, yukarıdaki mesajda belirtildiği üzere, cep telefonunuza veya epostanıza bilgilendirme mesajı gelecek. Bilgileri görüntülemek için yine e-devlet üzerinde oturum açın ve buraya tıklayın. Aşağıda benim aileme ait sorgulama sonucunun kısmi ekran görüntüsünü görüyorsunuz.

alt üst sorgulama sonucu

 

 

Halk ve Millet Kavramlarının Tanımı

Cep Telefonunu Sağlıklı Kullanma Önerileri


Bu yazı, Şubat 16, 2018 tarihinde Gürkan Özsoy tarafından, Güncel kategorisi altında yazıldı ve şu ana dek 515 kez okundu.

Etiketler: alt üst soy sorgulama alt üst soy sorgulama nasıl yapılır e devlet soy sorgulama