Gürkan Özsoy Blog

#Bloglamak . #Bludit . #Güncel . #Matematik . #Öğrencilik


İdefix'ten Kitap Çeki Hediye Etmek


Daha evvel bu sayfada Kitapyurdu Hediye Çeki Nasıl Kullanılır? ve D&R Sanal Hediye Kartı Nasıl Kullanılır? konularını açmıştım. Bu konular epey ilgi gördü. Şimdi de İdefix üzerinden kitap çeki hediye etmeyi anlatayım. Aslında bakarsanız İdefix ile D&R'nin sistemi birbirine benziyor.

Gelelim hediye etme işleminin nasıl yapıldığına...

Öncelikle kitap çeki hediye edeceğiniz kişinin İdefix'te hesabı olmalı. Kişinin İdefix'te kayıtlı ad soyad ve eposta bilgisini aldıktan sonra buraya tıklayınız ve Hediye Kartı Satın Al butonuna basınız. Karşınıza şu ekran gelecek:

İdefix kitap çeki

Bu alanları sırayla doldurunuz. Burada en önemli kısım çeki hediye edeceğiniz kişinin eposta adresini doğru yazmak. Ha, derseniz ki ben kendime hediye edeyim hesabımda dursun, sonra kullanırım; o zaman bu eposta alanına kendi epostanızı, gönderilecek kişi yerine kendi adınızı ve soyadınızı yazarsınız. :) Eğer özel bir gün vesilesiyle bu çeki hediye edecekseniz STANDART yazan yere tıklayıp seçenekleri görebilirsiniz. Tutarı da belirleyip kısa bir mesaj yazdıktan sonra devam edin.

İdefix kitap çeki

Sepete ekle dedikten sonra sepetinize gidin ve sırayla adımları takip edin:

İdefix kitap çeki İdefix kitap çeki İdefix kitap çeki İdefix kitap çeki İdefix kitap çeki

Satın alım işlemi bittikten sonra, çeki hediye ettiğiniz kişi buradan çekini görüntüleyebilir:

İdefix kitap çeki

Bundan sonra ilgili kişi kitap alırken aşağıdaki sırayı takip ederek çekini kullanabilir:

İdefix kitap çeki

Çeki kullanacak olan kişi çek bedelini aşmamaya dikkat etmelidir. Aksi takdirde çek miktarını aşan tutarı kendisi ödemek zorunda kalır.Nasıl yorum yaparım?