Gürkan Özsoy Blog

#Genel Konular . #Matematik . #Siyaset . #Yazı Dizisi


Haftanın Operasyonu: Katil Balina


Bireysel ve ahmakça oynanmayacak oyunlardan World of Warships'te haftanın operasyonu Katil Balina hakkındaki tespitlerimi paylaşmak istiyorum. Uzun zamandır bu oyunun operasyon kısmındaki bölümlerle ilgili yazılar yazıyorum. Diğer yazılara buradan, buradan ve buradan ulaşabilirsiniz. Yazmadığım bir tek Raptor'u Kurtarmak operasyonu kaldı. Onu da yazacağım.

Bir kez daha belirtmek istiyorum; bu oyun bireysel olarak oynayacağınız bir oyun değil. Bir ekip oyunu. Kafanıza göre hareket etmemelisiniz.

Şimdi, huyum olduğu üzere, size taktik haritayı ve onun üzerindeki işaretlemelerimi göstermek istiyorum. Bu haritaya iyi bakın; çünkü oyunu bunun üzerinden anlatacağım.

world of warships katil balina operasyonu

Şimdi haritadaki renkler ne anlatıyor, açıklayayım:

Bunları da belirledikten sonra gelelim görevlerimize. Ana görevimiz; bize doğru kahverengi yönde hareket eden düşman gemilerini yok etmek. Bunun yanında ikincil olarak adlandırılan görevlerimiz de var. Onlar da; sahil tesis ve kalelerini yok etmek, düşman destek gemilerini yok etmek. Bunları yaptıktan sonra ana görevimiz yukarıdaki haritada işaretlediğim kırmızı bölgelerden birine, ekibimizin en az yarısıyla geri çekilmek. Ekibimiz 7 kişi. Eğer oyun boyunca herkes hayatta kalırsa o kırmızı bölgeye en az 3 gemi girmek zorunda. Zamanlamaya bu yüzden dikkat etmek önemli. Bu aşamada ikincil görevlerimiz ise; Fury ve Dono isimli gemileri yok etmek, düşman destek gruplarını yok etmek ve düşman destek gruplarının haritadaki F4, D5-D6 ve C7-C8-C9 koordinatlarından içeriye girmelerini engellemek. Özellikle A8-a9 kısmından ve F4'ten gelen düşman gemilerine çok dikkat etmek gerekir. Eğer ekibinizde uçak gemisi (CV) varsa Fury ve Dono zırhlılarını yok etme işini onun yapması isabetli olur.

Bu oyunun oynadığım bir videoyu henüz hazırlamadım. İlerleyen zamanda bunun videosunu hazırlayıp buraya koyarım.