C&C Zero Hour Hataları ve Çözümleri

Command and Conquer Generals Zero:Hour oynarken karşılaşılan hatalardan biri technical difficulties hatası, diğeri ise Directx 8.1 hatası. Bu technical difficulties hatasının sebebi oyunun tek çekirdekli işlemcilere göre hazırlanmasıymış. İyi de, benim sistem eski olduğu halde yine bu hata mevcuttu. Hem technical difficulties hem de Directx 8.1 hatasının çok sinir bozucu olduğu konusunda herkes hemfikir. Bahsettiğim bu hatalar nasıl çözülür diye baktığınızda çeşitli yöntemler önerilmiş ama çözüm diye sunulan önerilerin neredeyse tamamı yalan. Çoğunun kopyala-yapıştır içerik olduğunu görebiliyorsunuz. Ben bu kopyala-yapıştır olayının sadece bizim insanımıza mahsus olduğunu düşünüyordum. Meğer ecnebilerde de benzer huy varmış.

Neyse. Konumuza dönersek...

Technical difficulties hatası nasıl çözülür diye sorsanız önereceğim birkaç şey olduğunu söyleyebilirim. Bunları aşağıda sıraladım.

1- Oyunu sıfırdan, temiz bir şekilde kurmak ve hemen ardından 1.04 yamasını yüklemek.

2- Eğer oyunu hiçbir mod kurmaksızın olduğu gibi oynayacaksanız, en son 1.04 yamasını yükledikten sonra, buradan indireceğiniz dosyaları Zero Hour klasörünün içine atmak.

3- Orijinal oyunu satın almak. Oyunu Origin'den aldığınız zaman bu hatayla karşılaşmıyorsunuz. Origin üzerinden satın alınca oyun 1.04 paketi kurulu halde geliyor. Oyunu buradan satın alabilirsiniz.

Bunları yapınca hata düzelecek mi peki? Umarım. Eğer benim gibi Project Raptor ve benzeri başka bir mod yüklemişseniz, modu tekrar yüklemeniz yararlı olabilir ki ben bu sinir bozucu hatayı bu şekilde çözdüm.

Öte yandan Windows 10 işletim sistemi üzerinde, orijinal oyunu dahi kursanız Directx 8.1 hatası alıyorsunuz. Bu sorunu çözmekse basit. Oyun ana dizininde dbghelp.dll diye bir dosya var. Onu silerseniz bu hatadan kurtulursunuz.

Paylaş:

Yorumlar

Nasıl yorum yazarım?