Gürkan Özsoy Blog

#Bloglamak . #Bludit . #Güncel . #Matematik . #Öğrencilik


Bu Siteyi Her Gün Takip Etmezseniz


Morali bozmamak için bunu dikkatlice oku; el kayyum el vahid el samed el kadir el malik er rahim. Allah hiçbir zaman yanılmamıştır. Bu siteyi her gün 15 defa ziyaret et ve başkalarına öner. Yarın güzel haber alacaksın. Eğer bunları yapmazsan şanssızlık 15 sene peşini bırakmaz. Bunu sakın erteleme. Bunlar Allah isimleri.

İnanıp her gün web sitemi, yani bu sayfayı 15 defa ziyaret etmez ve başkalarına önermezseniz başınıza ne geleceği yukarıda yazıyor.

İnandınız mı?

Sakın evet demeyin! Zira bu tür şeyler hurafedir. Hatta hurafeden öte, şirktir. Çünkü dinimize göre hayır ve şer, sadece Allah'tandır. Sadece Allah teala'nın dilemesi ve istemesiyle hayır ve şer denilen durumlar ortaya çıkar; Allah yaratırsa şerden veya hayırdan bahsedilir.

Maalesef ülkemizde özellikle gençler arasında, yukarıdakine benzer pekçok anlamsız mesaj elden ele yayılmakta. Ülkede dini öğretmekle ve bizleri dini konularda aydınlatmakla yükümlü bir kurum olmasına ve ülkeyi, güya dindar bir iktidar yönetmesine rağmen, şirk unsuru taşıyan yukarıdakine benzer mesajlar nasıl elden ele yayılıyor, anlamak zor.

Siz siz olun, bu tür şeylere, muskalara, çeşitli vaatlerle veya tehditlerle dolu bu tür şeylere inanmayın!. Yoksa imanınızı kaybetmek bir yana, çok feci bir yola sürüklersiniz kendinizi. Okuyun ve bilinçlenin. Dini duygularınızın bu şekilde istismar edilmesine izin vermeyin.Nasıl yorum yaparım?