Bludit Tema ve Eklentileri Nasıl Kurulur?

İçerik yönetim sistemi Bludit tema ve eklentilerini kurmak çok kolay. Öncelikle tema kurulumuna değineyim. Bludit için hem ücretli hem ücretsiz temalar mevcut. Ücretsiz temalar için buraya bakabilirsiniz. Ücretli temalar için ise buraya bakabilirsiniz. Gelelim temanın kurulumuna.

Temanızı kurmak için indirdiğiniz sıkıştırılmış dosyayı açın. içindeki tema dosyasını masaüstünüze çıkarın. FTP ile sitenizin kök dizinine bağlanın. Ardından Bludit nerede kuruluysa o dizinde bl-themes klasörünü bulun.

Bludit tema ve eklenti kurulumu

Tema klasörünüzü bl-themes klasörünün altına yollayınız. Ardından Bludit yönetim panelinde Temalar kısmına gelip etkinleştir butonuna basınız.

Eklenti kurulumu da benzer. Aslında Bludit'i en başta kurarken onlarca eklenti hazır geliyor. Ama siz farklı bir eklentiye ihtiyaç duyabilirsiniz. Bunun için bu sayfaya bakınız. Buradan ihtiyacınız olan eklentiyi bulup indirdikten sonra sıkıştırılmış dosyayı açıp eklenti klasörünü masaüstünüze çıkarın. FTP ile sitenizin kök dizinine bağlanın. Ardından Bludit nerede kuruluysa o dizinde bl-plugins klasörünü bulup eklenti klasörünüzü bu klasör altına yollayınız. Daha sonra Bludit yönetim panelinde Eklentiler kısmına gelip DISABLED PLUGINS başlığı altında eklentinizi bulup etkinleştir butonuna basınız.

Paylaş:

Yorumlar

Nasıl yorum yazarım?