Blog alt yapısı için kullanabileceğiniz üç güzel blog yazılımı

Wordpress, Drupal gibi yazılımlardan sıkıldınız mı? Blog açmak istiyorsunuz ama geleneksel hale geldiği üzere, blogunuzun alt yapısında Wordpress kullanmak istemiyor musunuz? Bu yazı tam sizin için.

1. Varient (Ücretli) Blog Yazılımı

Varient (Ücretli) Blog Yazılımı
Varient (Ücretli) Blog Yazılımı

Varient blog yazılımı daha ik çıktığı zamanlar aldığım ve şu an bu blogda kullandığım bir yazılım. Oldukça şık bir görünüme sahip ve HTML5 bilginiz varsa temasını rahatlıkla değiştirebileceğiniz bir yazılım Eklenti desteği yok. Zira özelliklerine bakınca eklenti kullanmaya gerek olmadığını da düşünüyorsunuz. Facebook yorumlardan GDRP uyarısına, anketlerden reklam alanlarına, öne çıkan yazılar, son dakika haber şeridi, SEO araçları, kayıt ve üyelik yönetim sistemi, haber bülteni (newsletter aboneliği), başka kaynaklardan yazı çekmeye imkan veren RSS yönetim alanı, test-yazı-liste yazı formatı dahil 7 yazı formatı ve daha çok özelliği var. Yazılımı buradan satın alabilirsiniz. İlgili linkte siteyi test etmeniz mümkün. Aşağıda bilgiler kısmında üyelik bilgileri var. Onları kullanarak yazılımın test sitesine giriş yapabilir, yazılımı test edebilirsiniz.

2. Infinite (Ücretli) Blog Yazılımı

Infinite (Ücretli) Blog Yazılımı
Infinite (Ücretli) Blog Yazılımı

Yukarıdaki yazılımı geliştiren ekip tarafından yazılan bir başka ücretli blog yazılımı. Özellikleri Varient'e benzese de onun kadar çok değil. Ama üç aşağı beş yukarı birbirine yakın yazılımlar. Bu yazılımı da ilk çıktığı zamanlar almıştım. Arşivimde duruyor. Aynı yukarıdaki gibi hem satın almak hem yazılımı incelemek isterseniz buraya tıklayın.

3. Bludit Blog Yazılımı

Bludit Blog Yazılımı
Bludit Blog Yazılımı

Bludit alışageldiğimiz yazılımlardan farklı. Kendisini kurmak istediğiniz sunucuya atıp, sadece admin hesabı oluşturarak hemen kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Öyle veri tabanı oluşturayım, kullanırken veri tabanı hatası aldım türü hatalarla uğraşmak istemeyenler için ideal bir yazılım. Wordpress'ten sıkıldıysanız ve başka bir yazılıma geçeyim ama yazılarım ne olacak diye soruyorsanız Bludit işinizi görür. Wordpress yazılarınızı bu sisteme aynen aktarabiliyorsunuz. Eklenti ve tema desteği de mevcut. Wordpress'inki gibi çok fazla eklenti ve tema seçeneği yok. Ama yazı yazıp yayınlamak isteyenler için gereken her şeyi sunan güzel bir yazılım. Kurulumunu yine Bludit alt yapısına sahip sayfamdan, buradan öğrenebilirsiniz.