Gürkan Özsoy Blog

#Bloglamak . #Bludit . #Güncel . #Matematik . #Öğrencilik


bbPress Kurulumu (Eklenti)


bbpress Forum yazılımını WordPress kurulu blogunuz altında kullanmak istiyorsanız eklenti sürümünü kullanmanız gerekir. Üstelik böyle bbpress'i indirip tek başına kurmaktan çok daha kolay. Çünkü bir tek tıklamayla forumu kurmuş ve bunu Wordpress blogunuzla entegre etmiş oluyorsunuz. Diğer türlü, yani bbpress.org üzerinden forum indirip kurmaya kalkarsanız pek çok sorunlar karşılaşabilirsiniz. Örneğin bunu sonradan Worpdress ile entegre etmeye kalkarsınız. Bu da olmaz. O yüzden bbpress'i eklenti olarak kurmanız daha mantıklı.

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Wordpress İle Entegre Çalışan 6 Forum Eklentisi

Öncelikle Wordpress admin panelinizden Eklentiler kısmına gelin ve arama kutusuna bbpress yazın. Karşınıza bbpress eklentisi gelecek. Kur butonuna basınca eklenti kurulmuş olacak. Bu şekilde yapmakta zorlandıysanız bbPress eklentisini [buradan] indirip paketten çıkardığınız bbpress dosyasını [./Wordpress'in kurulu olduğu dizin]/wp-content/plugins kısmına atın:

bbpress1

Sonra WordPress admin panelinizden Eklentiler kısmına gelin ve bbpress eklentisi altındaki etkinleştir butonuna basın:

bbpress2

Bu aşamadan sonra hemen yan tarafta şu kısmın olduğunu göreceksiniz:

bbpress3

İşte bu kadar. Forumunuz kullanıma hazır. Ne gibi ayarlar yapacağınız kısmına gelince...

Yine WordPress admin panelinizden Ayarlar >>>>> Forums kısmına gelin. Burada otomatik yapılmış olan ayarları göreceksiniz. Böyle bırakabilirsiniz:

bbpress4

Bu kadar. Eğer kullandığınız tema bileşenleri destekliyorsa Görünüm >>>>> Bileşenler kısmına gelip bbpress ile ilgili istediğiniz bileşeni kullanabilirsiniz:

bbpress5

Nasıl yorum yaparım?