AKP'nin Hazırlattığı Animasyon

5 Mayıs 2021 saat 14.00'ü bekleyin diye AKP resmi hesabından bir duyuru yapılmıştı. Herkes olayın CeHaPe'ye dayanacağını önceden tahmin etmişti. Bakalım bu sefer ne tür bir yalan ve iftira kampanyası başlatılacak derken, belirtilen tarih ve saatte karşımıza bir tuhaf animasyon çıktı. 19 senedir devletin her kaynağını hesapsızca kullanan bir iktidar partisinin hazırlattığı bu saçma animasyon filmi toplumun tepkisini çekti. 128 milyar dolar nerede sorusunu halka unutturmaya çalışan AKP, ilgili animasyonda bu soruyu sıkça tekrarlayarak muhalefetin haklı olarak gündeme taşıdığı bu konuyu daha da alevlendirdi. İşte bu noktada tepkiler gelmeye başlayınca ilgili video kaldırıldı. Söylentilere göre Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bu animasyondan rahatsız olmuş ve kaldırılmasını istemiş.

Ardından 7 Mayıs 2021 cuma günü CHP sözcüsü Faik Öztrak basın toplantısı düzenleyerek ilgili videoya gereken cevapları verdi. Bu basın toplantısı öncesi CHP'nin sosyal medya hesabından şu paylaşıldı:

CHP'nin yalan merkezi animasyonuna tepkisi

Bu arada AKP'nin zihniyetini kayda geçirmek için şu tweete de koyayım. Bu tweetin sahibi olan şahıs, bir televizyon programında "FETÖ'cüleri destekledik, Kemalistlerle FETÖ'cüleri birbirine kırdırdık" türü laf etmiş ve AKP'deki görevinden alınmıştı. Sonra her ne olduysa AKP'nin 24 Mart 2021 tarihindeki kongresinde AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı olarak yeniden görev aldı. Buna da herkesin dikkat etmesi lazım. Bir de sizin yalanlarınıza tahammül ettik diyor. Hangi yalan beyefendi? İnsanlara 128 milyar dolar şöyle oldu böyle oldu diye 128 takla atarak cevap veremeyen sizsiniz. İşsizlik yok diyen sizsiniz. Ekonomik kriz yok diyen sizsiniz. Yalanı CHP mi söylüyor siz mi?

emre cemil ayvalı

Ekonomik anlamda insanlarımızın sıkıntı içinde olduğu şu zamanda, bu saçma animasyona para harcayan AKP, bu ülkenin öncelikli sorunudur. Milletimiz bu iktidarı sandıkta bitirecektir.

Yorumlar